Ako vrátiť do vzťahu vášeň?

Pamätáte si na motýle v bruchu, keď sa vás partner čo i len dotkol? Pamätáte si na tie spaľujúce pohľady? Vzrušenie všade iskrilo a obaja ste boli v siedmom nebi. Písali ste si šteklivé správy. Robili ste to všade možne. Boli ste nonstop obaja v opojení vášne. Tak kde sa všetka vášeň stratila?

Všetci tajne dúfame, že ak nájdeme toho pravého/tú pravú, zrazu nebudeme potrebovať žiadne porno, dokonca, niektorí si myslíme, že nebudeme ani masturbovať. Hold ak patríte ešte stále do prvej časti článku, tak vám držíme palce, aby ste tak skoro nespadli do rutiny. Ostatní pokračujte ďalej v čítaní.

Kde sa stratila vášeň? 

„Láska nikdy nezomiera prirodzenou smrťou. Zomiera vtedy, keď nevieme, ako znova doplniť jej zdroj.“ -Anais Nin-

Naplnenie túžob v sebe nesie stratu. Dostať to, po čom túžime, nás pripraví o túžbu samotnú. Sladký pocit túženia po niečom, premyslenie stratégie ako to získať, zidealizované predstavy, všetka aktivita a energia, ktorú chcenie v sebe zahŕňa, po získaní vytúženého zmizne. Ak si spomeniete na vec, ktorú ste tak veľmi chceli, ako ste po nej prahli až kým ste ju nezískali. Teraz je tá vec vaša. Chcete ju stále tak veľmi? Prežívanie pocitu túžby je oveľa intenzívnejšie ako pocit z jej naplnenia. Mohlo sa toto isté stať aj vo vzťahu?

Veľkou ilúziou trvalej lásky je považovať svojich partnerov za výhradne svojich. Je zaujímavé ako náhla zmena v partnerstve (hádka, nevera,…) dokáže vytvoriť poriadnu iskru. Ako túto iskru opäť vytvoriť?

Všetci túžime milovať a byť milovaný. Celý život hľadáme lásku a potom keď ju nájdeme, po určitom čase padneme do rutiny a vášeň vyprchá. Preto sa v týchto i nasledovných blogoch budeme venovať prinavráteniu vášne do vzťahu.

Plánujte

Urobte si v živote čas na vášho partnera. A to pekne dôsledne. Vyberte si v kalendári spoločný deň/ večer/ hodinu len pre vás dvoch. Očakávanie, nedočkavosť a dychtivosť sú základnými prvkami túžby.

Píšte si

Keďže ste si už naplánovali váš spoločný čas, skúste sa obaja navnadiť na spoločné chvíle. Napíšte si počas dňa, na čo sa najviac tešíte alebo si posielajte aj sexi fotky.

Venujte čas len jeden druhému

Tento čas venujte iba sebe. Uvarte si dobrú večeru alebo choďte do divadla či kina. Tiež si môžete zahrať karty alebo inú spoločenskú hru. Nikam sa neponáhľajte. Nalejte si pohár vína a pomaly sa presuňte do spálne.

Nevynechajte ani jeden krok

Keď ste sa presunuli do spálne, je na čase rozprúdiť vzrušenie. Preto je potrebné postupovať presne podľa nasledovných bodov a dodržať ich na 100%:

Budete potrebovať:

 • stopky (stačí mobil, kde si nastavíte časovač),
 • šatku alebo masku, s ktorou sa dajú prekryť oči,
 • šteklítko alebo pierko,
 • sviečku, romantickú hudbu
 1. Zapnite si romantickú hudbu a zapáľte sviečku.
 2. Začnite si bozkávať iba ústa a krk. Bozkávajte sa presne 5 minút. Nebozkávajte sa na žiadnej inej časti tela. A môžete sa dotýkať iba od krku vyššie.
 3. Začnite sa pomaly vyzliekať. Môžete ostať v spodnej bielizni alebo nahí.
 4. Partnerovi prekryte oči buď šatkou alebo maskou. Zoberte si šteklítko alebo pierko a 5 minút partnerovi prechádzajte po tele. Dajte si záležať a nevynechajte ani jedno miesto. Po piatich minútach sa vymeňte. Pozor! Tento interval musíte dodržať do poslednej sekundy. Nič iné ako dotyk s pierkom nerobte. Je zakázané dotýkanie a bozkávanie!
 5. Pokračujte bozkávaním celého partnerovho tela. Pozor! Nič iné, iba bozkávanie. V tejto fáze sa nedajte strhnúť, ale užívajte si plných 5 minút. Potom sa vymeňte. Bozkávanie tela môžete oživiť tak, že prekryjete partnerovi oči. Bozkávať môžete slabiny, aj intímne časti. Nerobte však v tejto fáze orálny sex.
 6. Od bozkávania až teraz prejdite k orálnemu sexu. Tiež dodržte 5 minút! Povenujte sa intímnym častiam dôkladne.
 7. Vzrušenie ste rozprúdili. Ďalší postup je už vo vašej gescii.