Ako zvýšiť chuť na sex? Skrytí zabijaci sexuálnej túžby.

Ako zvýšiť chuť na sex? Už pravdepodobne poznáte niektoré vplyvy, ktoré znižujú sexuálny apetít – ako je napríklad stres, nedostatok spánku, alebo určité lieky – všetky tieto sú bežnými vinníkmi.

Ale existujú aj iné “skryté” zabijaky sexuálnej túžby, o ktorých možno neviete. Tu sú tri, ktoré dostávajú menej pozornosti. Sú niektoré z týchto zákerných vinníkov príčinou vášho poklesu sexuálnej túžby? Zistime to

1. Monotónnosť

Najnovší výskum o sexe v dlhodobých vzťahoch potvrdzuje, čo mnohí z nás už desaťročia tušili: sexuálna nuda môže a bude spôsobovať stres vo vzťahu, a to najmä u žien.

V štúdii z roku 2023, ktorú viedla sexuologička Annabelle Knight, vedci zistili, že nadpriemerná úroveň sexuálnej nudy bola spojená s nízkou úrovňou sexuálnej túžby po partnerovi. Inými slovami, ženy v dlhodobých vzťahoch nie sú frigídne alebo menej sexuálne, ak nežiadajú sex tak často ako ich heterosexuálni mužskí partneri. Pravdepodobne sú jednoducho znudené, a to zabíja ich vzrušeniea a sexuálny apetít.

Táto štúdia mala veľkú vzorku (viac ako 1500 účastníkov) a podporuje názor, že nie je pravda, že muži sú “prirodzene” viac sexuálni a promiskuitní ako ženy. Dnešné údaje naznačujú pravý opak – ženská sexuálna túžba prekvitá na rôznorodosti a novosti.

Tip: Ak chcete priniesť do vášho vzťahu niečo nové a zvýšiť vzrušenie, zvážte použitie sexuálnych hračiek. Pomáhajú nielen uzavrieť medzeru v orgazmoch, ale prinášajú aj obrovský pozitívny vplyv na váš sexuálny vzťah ako pár.

Postroje a Bičíky

Pre viac vzrušenia môžete vyskúšať postroje a bičíky. Postroje umožňujú experimentovať s rôznymi pozíciami a rolami, zatiaľ čo bičíky prinášajú jemné alebo intenzívne pocity.

sexuálny apetít

Bondážne Pomôcky

Bondážne pomôcky, ako putá a laná, pridávajú do hier prvok vzrušenia a dôvery. Dôležitá je komunikácia a stanovenie hraníc pre bezpečný zážitok.

Vibrátory, Womanizery a Análne Hračky

 

2. Zdravie čriev

Či už ide o erektilnú dysfunkciu alebo ťažkosti so vzrušením, súčasný výskum nám ukazuje mimoriadne prepojenie medzi zdravím čriev a sexuálnym zdravím.

Existuje rastúci záujem o zdravie čriev (pozrite si nový dokumentárny film na Netflixe “Hack Your Health: The Secrets of Your Gut“).

V súčasnosti máme k dispozícii veľa údajov, ktoré naznačujú, že zdravie čriev má vplyv na mnohé aspekty našej životnej kvality, od funkcie mozgu, cez náladu až po sexuálne vzrušenie.

Aj keď zatiaľ nie sú rozšírené zmeny v našom prístupe k zdraviu čriev, mnohé spoločnosti sa snažia naplniť túto medzeru ponukou rôznych produktov obsahujúch probiotiká a prebiotiká.

Je dôležité si uvedomiť, že nie všetky probiotické doplnky alebo potravinové prísady sú absorbované naším telom rovnako účinne. Napriek tomu je zdravé črevné prostredie dôležité nielen pre energiu a kvalitu spánku, ale aj pre celkovú pohodu a sexuálnu spokojnosť.

vzrušenie

3. Mentálna záťaž

Ďalší koncept, ktorý získava viac mediálnej pozornosti a výskumu je mentálna záťaž a ako nepriaznivo ovplyvňuje sexuálne vzrušenie.

Nadmerná mentálná záťaž vedie k vyčerpaniu, čo zanecháva málo energie na sex.

Príklady mentálnej záťaže sú:

  • stav vášho priestoru, ako čistota a neporiadok
  • pamätanie na narodeniny rodinných príslušníkov a plánovanie darčekov, správ alebo osláv
  • udržiavanie mentálneho zoznamu potrebných domácich alebo auto opráv
  • koordinácia domáceho rozpočtu a financií
  • vykonávanie starostlivosti o deti

Nezáleží na tom, kto tieto úlohy vo vzťahu vykonáva, táto mentálna záťaž často zostáva nepovšimnutá – čo je dôvod, prečo ju nespájame s nižšou sexuálnou túžbou. Prekvapenie! Je to veľmi častý faktor, a keď je záťaž rovnomerne rozdelená vo vzťahu, je viac celkovej energie na sex a erotiku.